Witam na moich stronach,

Będzie krótko i na temat, przynajmniej na początek. Strony te powstały przede wszystkim jako moja wizytówka, trochę też jako wizytówka coachingu.

Nazwa serwisu też ma swoją historię:

H.D. Thoreau napisał, że potrzeba aż dwóch osób by powiedzieć prawdę, jedna osoba opowiada a druga słucha opowieści ("It takes two to speak the truth: one to speak, and another to hear"). Stąd wzięło się "Coach for two" i tutaj nie zgodzę sie z Murakami, który w książce "O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu" pisze, że w trakcie maratonu człowiek może sobie poradzić z każdym problemem. Może czasami ale czasami będzie potrzeba kogoś by wysłuchał, idealnie by zadał kilka pytań. Może przydałby się coach.

W tym dokładnie wieku, zgodnie zresztą z teorią Junga, pochyliłem się nad swoim losem i ... znalazłem coaching.

Film sie ukazał w czasie gdy siedziałem i zastanawiałem się czy "coach42" to dobra nazwa. Film z Harrisonem Fordem. Tytuł: "42".

I na dodatek, ale to teraz odkrywam, okazuje się, ze liczba 42 jest odpowiedzią na fundamentalne pytanie na temat życia, świata i wszystkiego przynajmniej według Douglasa Adamsa http://en.wikipedia.org/wiki/Phrases_from_The_Hitchhiker%27s_Guide_to_the_Galaxy

W zakładkach serwisu wybrałem kilka tematów, które po pierwsze wydają się byc ważne w życiu każdego z nas a po drugie jest szansa na poprawe ich jakości w trakcie procesu coachingowego poprzez aktywne słuchanie i poprzez tam, gdzie zajdzie potrzeba, użycie technik coachingowych. Ja nauczyłem się coachingu w Norman Bennett na Ulicy Kremowej. Cały czas bardzo miło wspominam i chętnie powracam na pyszną kawę, pyszne rogaliki i pyszne, głębokie, prawdziwe rozmowy o rzeczach ważnych.

Sam robię ten serwis więc będzie on trochę topornie wyglądał. Z czasem dodam forum ale nie chcę przeładować.

Wojciech Jura - wojciech.jura@gmail.com